על המייסדות


 

 

 

shlomit

ד"ר רותי פילץ-בורשטיין

בתום שנים של פעילות ועשייה מאתגרת כמנכ"לית מכון וינגייט בחרתי בספורט כנתיב להעצמה של ילדים ונוער בסיכון. מסלול שיאפשר לילדים האלה להגיע למימוש עצמי, להכיר בערך עצמם ולהאמין שהם יכולים לקחת אחריות על עתידם.
במסגרת תפקידי בוינגייט, ראיתי את הספורט כמטרה: חתירה להישגים בזירה הבינלאומית. הידע והניסיון שצברתי כיוונו אותי אל החזון הבא: ספורט- גשר לחינוך. ספורט ככלי חינוכי שיקדם ויטפח את הילדים והנוער שגדלו בפריפריה החברתית ויביא אותם למיצוי עצמי ולמצוינות אישית.
תואר שלישי בפיזיולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב, תואר שני באוניברסיטת מקמסטר, קנדה, פוסט-דוקטורט באוניברסיטת קיימברידג', בריטניה, שנים של מחקר מרתק בחיל הרפואה בצה"ל ובמרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט והובלה של תהליכי שינוי חברתיים וארגוניים. כל אלה הם הכלים איתם נוביל ונקדם את הנערים והנערות שלנו להצלחה ולמצוינות.

שלומית ניר-טור

שלומית, ילידת קבוץ אילת השחר, "חיה ונושמת" ספורט מילדותה. שלומית ייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים במכסיקו ב- 1968, במינכן ב- 1972 ובמשחקי אסייה בבנקוק. לשלומית תרומה משמעותית לקידום הספורט בישראל הן במסגרת תפקידיה הפורמליים והן במסגרות התנדבותיות. בתפקידיה בועד האולימפי הבינלאומי- בועדת "ספורט לכל", וכמייסדת וחברת הנהלה של העמותה לקידום נשים בספורט בישראל.
במסגרת תפקידה במשרד התרבות והספורט שלומית מכהנת כמנהלת המחלקה "ספורט לכל" והמחלקה לספורט נשים. כמי שמאמינה ומיישמת את ערכי הספורט שלומית רואה בו כלי משמעותי לקידום חברתי ולהובלה של ילדים ונוער למצוינות "על מגרש המשחקים" ובחיים בכלל. עם קריירה עשירה כשלה והערכים אותם הטמיעה במהלך שנותיה כספורטאית אולימפית, שלומית היא השותפה הטבעית לייסוד ספורט-גשר לחינוך ולהובלה של ילדים ונוער לפסגות.